Sažetak

- 01/2018 - currently - Al Watani Club, Saudi Arabia – 1st SFD League - Head coach 

- 01/2017 - 12/2017 -  Damac FC, Saudi Arabia - 1st SFD League - Head coach

- 2016/08/2016. - 01/2017. - Al Nahda Club, Saudi Arabia - 1st SFD League - Head coach 

- 2014/17.10.2014. - 10.03.2015. Al Watani Club, Saudi Arabia – 1st SFD League - Head coach 

 

- 2014/ 01.01.2013. - 01.04.2014. FC Slaven Belupo, Croatia – 1st Croatian League - Head coach

- 2013/ 01.09.2013. - 31.12.2013. FC Slaven Belupo, Croatia – 1st Croatian League - Head coach

 

- 2013/ 10.02.2013. - 31.05.2013. Al Qadisiyah Club, Saudi Arabia – 1st SFD League – Head coach

 

- 2012/ 1.07.2012. - 31.12.2012. Hetten club, Saudi Arabia – 1st SFD League – Head coach

- 2011/ 1.07.2011. - 30.06.2012. Hetten club, Saudi Arabia – 1st SFD League – Head coach

 

- 2010/ 1.01.2010. – 31.12.2010. U-20 Croatian National Team  - Coach

- 2006/ 1.08.2006. – 31.12.2009. U-20 Croatian National Team  - Coach

 

- 2005 / 20.7.2004. - 31.12.2005. FC Foolad Khouzestan, Iran - Iranian Pro League – Head coach

                                - Iranian Pro League Champions - 2004-2005 (1384-1385)

 

- 2004/ 1.01.2004. – 30.6.2004. U-21 Croatian National Team  – Assistant coach

- 2003/ 1.01.2001. – 31.12.2003. U-20 Croatian National Team - coach

 

- 2002/ 1.01.2002. - 30.6.2002. FC Čakovec, Croatia – 1st Croatian League - Head coach

 

- 2001/ 1.01.2000. – 30.6.2001. FC Slaven Belupo, Croatia - 1st Croatian League - Head coach

 

- 1999/ 1.01.1999. – 31.12.1999. FC Podravac, Croatia – 2nd Croatian League - Head coach

 

- 1998/ 1.06.1996. - 30.06.1998. FC Podravina, Croatia - 2nd Croatian League - Head coach

- 1995/ 1.01.1994. -  31.12.1995. FC Podravina, Croatia - 2nd Croatian League - Head coach

 

- 1993/ 1.07.1992. - 31.12.1993. FC Pik Vrbovec, Croatia - 3rd Croatian League - Head coach

                                                                                                    - 3rd Croatian League Champions

 

- 1992/ 1.01.1990. -30.06.1992 FC Graničar, Croatia - 3rd Yugoslavian League - Head coach

- 1989/ 1.01.1989 - 31.12.1989. FC Mladost Nada, Cratia - 3rd Yugoslavian League - Head coach

                                                                                                     - 3rd Yugoslavian League Champions

 

- 1988/ 1.07.1987. – 31.12.1988. FC Osvit, Croatia - 3rd Yugoslavian League - Head coach

- 1987/ 1.07.1984.- 30.06.1986. FC Lipa, Croatia - 3rd Yugoslavian League - Head coach

                                                                                      - 3rd Yugoslavian League Champions

 

Edukacija

 

UEFA PRO DIPLOMA

Nogometna akademija Hrvatskog nogometnog saveza, Zagreb, Fakultet za tjelesnu kulturu, Zagreb

Srednja škola za nogometne trenere, Zagreb

 

 

Trenutno je slobodan trener. Zadnji angažman mu je bio kao trener kluba Al Nahda iz Saudijske Arabije. Trenirao je klub „NK SLAVEN BELUPO“, Koprivnica gdje je ponovno nakon 12 godina preuzeo kormilo kluba u kojem je proveo najveći dio igračke karijere i sa kojim je kao trener (2000/2001. godina) dva puta osvojio peto mjesto, te ga prvi put uveo u europsko natjecanje - Intertoto kup. Dio svoje trenerske karijere provodi u Saudijskoj Arabiji kao trener klubova „HETTEN“, "AL NAHDA", "AL WATANI" i „AL-QADISIYAH“.Svoj najveći trenerski uspjeh postiže 2005. godine sa klubom „FC FOOLAD KHOUZESTAN“ iz Ahvaza kada mu je prvom do sada uspjelo postati prvim stranim trenerom koji je osvojio Prvenstvo Irana. Kao trener Iranskog prvaka FC Foolad Khouzestan iz Ahvaza za 2004/2005. godinu. Također je postigao najveći uspjeh u 40-godišnjoj povijesti Khouzestanskog nogometa osvojivši prvi puta jedan tako veliki trofej uvjerljivo ostavivši iza sebe najpopularnije klubove u Iranu iz Teherana kao što su Persopolis za 9 bodova, Estegal 6 bodova i Pas za 22 boda. Uspjeh je utoliko veći jer je FC Foolad klub iz provincije Khouzestan koja ima 4,5 milijuna stanovnika, te nitko nije očekivao da jedan takav klub moze nadvisiti moćne klubove iz Teherana i Isfahana ( Zobahan i Sepahan ). Prvenstvo je osvojio uvjerljivo sa 64 boda, što je do sada rekord jednog prvaka po osvojenim bodovima, također je 20 kola bio stalno naprvom mjestu, te bio i jesenski prvak Irana, a ima najbolji skor od svih momčadi po datim i primljenim golovima + 21. Prvi puta u svojoj povijesti FC Foolad će igrati Azijsku Champion ligu prvaka. Uspio je afirmirati tri mlada igrača iz druge momčadi (Omid team) koji su prvi puta nastupili za seniorsku momčad u prvoj Iranskoj ligi od kojih je jedan izabran u najbolju momčad Iranske lige za 2004.-2005.g. Tijekom prvenstva utakmice Foolada su bile najposječenije, te je uspio prvi puta u povijesti

kluba pobijediti u Teheranu moćne klubove kao što su Persopolis (2 - 0) i Estegal (2 - 1). Narod

Khouzestana su nakon osvajanja jesenskog naslova prvaka, njih 3000 priredili nezaboravan doček na

aerodromu u Ahvazu, a na proslavi osvajanja prvog mjesta po povratku iz Teherana na aerodromu je

bilo 4000 ljudi koji su bili neobično sretni što je bio predivan i nezaboravan doživljaj.

Bio je trener i u hrvatskoj nogometnoj reprezentaciji U – 20. Ta uzrasna kategorija U-20 gdje je bio

trener igrala je 2001-2002 g. Alpe Adria Microp Cup te je zauzela drugo mjesto iza Italije.

Tijekom 2002.g. imao je stručne opservacije za "A" reprezentaciju izborniku Otto Bariću na

utakmicama za Prvenstvo Europe 2004 u Portugalu i to : Bugarska-Njemačka u Sofiji (2-2), te Belgija

- Bugarska (0-2) u Briselu. U Belgiji je imao i opservaciju utakmice mladih reprezentacija U-21 za

prvenstvo Europe Belgija-Bugarska (3-1).

Prvaku Hrvatske NK"Dinamo" Zagreb na inicijativu "trenera svih trenera" Miroslava Blaževića - Ćire

je 2002/2003.g. bio angažiran za stručnog opservatora svih protivnika Dinama u kupu UEFE (ZTE

Mađarska, Fulham Engleska). Za gosp. Blaževića je stručno opservirao četiri utakmice Mađarskog

prvenstva gdje je igrao ZTE iz Zalaegerszega, te dvije utakmice Premijer lige u Engleskoj između

Fulhama i Manchester United 1:1, te Southampton - Fulham 4:2. U prvenstvu 1. HNL (CROATIA)

2002/2003 je sve protivnike stručno snimao za NK "Dinamo" Zagreb koji je na kraju osvojio prvo

mjesto.

Tijekom 2002. i 2003 g. je kao vanjski stručni suradnik predavao u trećem i četvrtom semestru na

Nogometnoj Akademiji HNS-a polaznicima za EURO - PRO - trenere. Teme su bile: Stručna analiza

Svjetskog nogometnog prvenstva 2002. godine Korea Japan, Stručna analiza reprezentacija finalista

Njemačke i Brazila i usporedba sa Francuskom 1998. godine, te Planiranje i programiranje sportske

pripreme nogometaša u dvogodišnjem ciklusu treninga ( Hrvatski model ). U 2002. i 2003. g. je kao

trener U-20 imao i stručna predavanja trenerima mlađih uzrasnih kategorija iz 1. i 2. HNL na zimskim

kampovima. Teme : Individualni rad kao važan faktor u trenažnom procesu i razvoju igrača, Pomoćne

nastavne igre u trenažnom procesu i utjecaj na razvoj igrača, Brzina kao važan čimbenik u selekciji

igrača mlađih uzrasnih kategorija, Metodika obuke tehnike kretanja igrača, Metodika obuke driblinga

unutrašnjom i vanjskom stranom stopala. U 2001. g. bio je stručni opservator stručnog stožera "A"

reprezentacije izbornika Mirka Jozića na utakmicama kvalifikacija za SP 2002.g. Koreja i Japan i

to: Češka - Bugarska 6:0 u Pragu, Ukrajina - Njemačka 1:1 u Kijevu, te Njemačka - Ukrajina 4:1 u

Dortmundu.

Pored navedenih aktivnosti bio je četiri godine selektor mlađih uzrasnih kategorija u Županijskom

nogometnom savezu KC-KŽ, uz obvezno sudjelovanje na svim završnim selekcijama HNS-a.

Sudjelovao je u radu kampova HNS kao stručni suradnik prilikom testiranja igrača, stručnih edukacija

trenera, selekcioniranja igrača, te programiranja trenažnih procesa važnih za razvoj igrača.

Sa „NK SLAVEN BELUPO" 2000. godine osvaja 5. mjesto u prvenstvu 1. HNL sezona 1999/2000. Tim

rezultatom ostvario je proboj u sam vrh hrvatskog prvoligaškog nogometa jer je postignut rezultat

bio iznad svih očekivanja s obzirom da se klub 1999. godine nalazio na sedmom mjestu u ligi, te bio

u zoni stalne borbe za opstanak u 1. HNL uzastopno već dvije godine. Dogodilo se po prvi puta, od

kada „NK Slaven Belupo" igra prvu HNL, da se sedam kola prije kraja prvenstva osigurao opstanak u

ligi, te ostvario najveći uspjeh u povijesti kluba plasmanom u INTERTOTO CUP kao petoplasirani klub

u 1. HNL. Promatrajući samo proljetni dio prvenstva (treći krug) onda je on sa NK "Slaven-Belupo"

bio prvoplasirana momčad po osvojenim bodovima (29) kao i prvak NK "Dinamo" (29 boda), drugi

NK "Osijek" (16), treća NK "Cibalija" (18), četvrta NK "Rijeka" (7) i NK "Hajduk" peti (13).

Sa momčadi „NK Slaven Belupo” bio je hit proljeća 2000.g. jer je na tablici od jeseni napravio najveći

skok od svih momčadi u HNL, gdje je sa 7. mjesta došao na 5. mjesto, što je pomak za dva mjesta,

a cilj kluba u proljeće 2000.g. bio je borba za opstanak u ligi. Uspio je te sezone u prvenstvu sa „NK

Slaven Belupo" odigrati 12 prvenstvenih utakmica bez poraza uzastopno, što je i rekord u 1. HNL., a

vremenski promatrano „NK Slaven Belupo” nije 71 dan izgubio čak niti prijateljsku utakmicu.

U jesenskom dijelu prvenstva 2000/2001. godine sa „NK Slaven Belupo" zauzeo je šesto mjesto ( 6

mjesto 18 7 5 6 25:21 ). Šesto mjesto je osvojeno sa rekordnih 26 bodova (48 %). Time je „NK

Slaven Belupo" ostvario najbolji plasman u jesenskom dijelu prvenstva od kada igra u 1. HNL, te

stekao velike izglede da u proljeće 2001.godini izbori i igra ligu "za prvaka". To se i ostvarilo pa je „NK

Slaven Belupo" po prvi puta od kada je ušao u 1. HNL igrao ligu "za prvaka". Uspio je u u jesenskom

dijelu prvenstva HNL 2000.godine ostvariti rekordnu pobjedu protiv „NK Varteks" 7:1, što je najveća

pobjeda kluba od kada igra 1. HNL, a ujedno i jedna od najvećih pobjeda u HNL (rekord). Oborio je i

tradiciju nepobjedivosti „NK Hajduk" iz Splita, koji je prvi puta u povijesti kluba bio pobijeđen te jeseni

u prvenstvu sa 2:0.

U UEFA INTERTOTO CUP-u sa „NK Slaven Belupo" odigrao je 6 povijesno jakih službenih

međunarodnih utakmica. Igrao je sa SJ. Irskim FC "Glenavon" iz Lurgana (1:1, 3:0), poljskim

klubom "Zaglebie" iz Lubina (1:1, 0:0 ), te češkom "Sigmom" iz Olomouca (1:1, 0:2 ). Napravio

je sjajan uspjeh probojem u TREĆE KOLO INTERTOTO CUP-a i u potpunosti je opravdao ulaganja

sponzora "Podravke" i "Belupa" u klub. Sponzorima je bio vrlo uspješan promotor, a nastupom u

Europi izvršena je i promocija grada Koprivnice i Županije.

Uspjelo mu je dvaput uzastopno sa „NK Slaven Belupo" u prvenstvu 1. HNL zauzeti odlično peto

mjesto (2000/2001.g. - osvojeno 44 boda - 46 %), ostvarivši time isti plasman kao i prethodne

sezone. Klub je također igrao play-off plasiravši se u "ligu za prvaka" (među šest klubova) što je

bio neočekivani uspjeh. Ponovno je uspio naredati 12 uzastopnih utakmica bez poraza. Drugi puta za

redom osigurao je klubu igranje INTER -TOTO CUP-a.

Jedan od njemu najdražih uspjeha je plasman sa „NK PIK-VRBOVEC" iz treće u 2. HNL sjever u sezoni

1992/1993.g., osvajanjem prvog mjesta sa samo jednom izgubljenom utakmicom u 34 prvenstvena

kola. To mu je osobni rekord jer 33 utakmice nije izgubio u ligi 18 klubova (tada je bila jedina u

Hrvatskoj). Sa „NK PIK-Vrbovec" bio je jesenski prvak bez izgubljene utakmice. U to vrijeme, državni

prvak, „NK Croatia", u 1. HNL je od 30 utakmica izgubio dvije, a „NK PIK-Vrbovec" je od 34 izgubio

samo jednu utakmicu što je sigurno rekord u Hrvatskoj (u 34 kola imao je 24 pobjede, 9 neriješenih, 1

poraz, osvojenih 57 bodova ili 84 %).

1999. godine bio je trener u „NK PODRAVEC" iz Virja koji se natjecao u 3. HNL "sjever", te je u

proljetnom dijelu prvenstva 1998/1999.g. zauzeo odlično 3. mjesto (od mogućih 45 bodova osvojio

je 36 bodova što je 80 % ), dok je u jesenskom dijelu prvenstva sezona 1999/2000.g. zauzeo prvo

mjesto. Nakon tog perioda, krajem 1999.g., slijedi preuzimanje NK "Slaven-Belupo" u 1. HNL.

U početku svoje trenerske karijere trenirao je brojne klubove (8), a od toga s 5 klubova je osvajao

prva mjesta i plasman u viši rang takmičenja (NK "LIPA" iz Hlebina, NK "OSVIT" iz Ðelekovca,

NK "SLAVEN" iz Koprivnice, NK "PIK-VRBOVEC" iz Vrbovca i NK "MLADOST-NADA" iz Hrastovca).

Bio je i trener NK "PODRAVINE" iz Ludbrega u 2. HNL "sjever" i NK "GRANIČAR" iz Ðuđevca. Sa

NK "Graničar" osvojio je uvjerljivo prvo mjesto u 3. HNL "Sjever", a kod preuzimanja ekipa je bila na

trećem mjestu.

Nogometom se počeo baviti 1968.g. kao igrač u NK "Čelik", Križevci, a od jeseni 1974. godine je

igrao za NK "Slaven" Koprivnica. Igrao je i u NK "Lokomotiva", Koprivnica, a u jesen 1981.g. prestao

je aktivno igrati nogomet. Po završetku nogometne karijere prvo stječe zvanje trener - pripravnik,

zatim zvanje trener – nogometa, a nakon toga je diplomirao na Višoj trenerskoj školi u Zagrebu

22.12.1989.godine.  

Kao trener-pripravnik radio je sa pionirima NK "Slaven", Koprivnica,1976. g., te vodio sve mlađe

uzrasne katogorije kluba od 1976-1983.godine. Te jeseni, 1984.g. trenirao je seniorsku momčad

NK "Slaven", Koprivnica, kao pomoćni trener.  

Mladen Frančić rođen je 11. studenog 1955. godine u Bjelovaru (Croatia), djetinjstvo je proveo u

Križevcima, a od 1980.g. živi u Koprivnici. 1976. godine počeo je raditi u "Podravka" d.d., Koprivnica,

istovremeno igrajući nogomet za NK "Slaven". Otac Josip je svoj radni vijek proveo u Veterinarskoj

stanici Križevci, a majka Milka u HŽTP Križevci. Oženjen je suprugom Dubravkom sa kojom ima dvije

kćeri Manuelu i Mihaelu.

© 2015 Mladen Frančić. All rights reserved